«Ер ресурсларини бошқариш» факультети 3-босқич 3-гуруҳ талабалари «Табиий карталарни лойиҳалаш ва тузиш» фанидан навбатдаги амалий дарсини «Марказий Аэрогеодезия» корхонасида ўтказишди. Талабалар амалиёт ўқитувчиси Жўраев Абдулла бошчилигида корхона фаолияти ва ишлаб чиқаришдаги замонавий инновацион ютуқлардан бохабар бўлишди.
Ишлаб чиқариш ва таълим интеграцияси ўзаро боғлиқлигини мустаҳкамлаш мақсадида уюштирилган ушбу ташриф талабаларда катта қизиқиш уйғотди. Корхонада фаолият юритаётган мутахассислар талабаларга соҳада қўлланилаётган ArcGIS, AutoCAD ва Панорама дастурлари орқали карталар устида олиб борилаётган ишларини кўрсатиб ўтишди.
Бу каби учрашувлар талабаларда ўз соҳасида олиб борилаётган амалий ишлар ва янгиликлар билан танишиш ҳамда ўз соҳасига бўлган қизиқишини янада оширади. Шу ўринда «Марказий Аэрогеодезия» корхонаси «Топогеодезия ва ерни масофадан зондлаш» бўлими бошлиғи Мирзаев Абдусатторхўжага ўз миннатдорчилигимизни билдирамиз.

Очередное практическое занятие
Очередное практическое занятие для студентов 3 группы 3-курса факультета «Управление земельными ресурсами» по предмету «Проектирование и строительство природных карт» было проведено на предприятии «Центральная аэрогеодезия». Под руководством Жураева Абдуллы – преподавателя студенческой практики - студенты узнали о деятельности производства и современных инновационных достижениях в области производства.
Этот посещение, которое было организовано для укрепления интеграции между производством и образованием, вызвало большой интерес у студентов. Специалисты, работающие на производстве, продемонстрировали студентам работу над картами с помощью программ ArcGIS, AutoCAD и Панорама.
Такие встречи повышают интерес у студентов к своей профессии, знакомят их с новостями и практическими работами в профессиональной области. Особо хотелось бы поблагодарить Мирзаева Абдусатторахужа - начальника отдела «Топогеодезии и дистанционного зондирования земли» предприятия «Центральная аэрогеодезия».